הגשת תביעה צור קשר עם בית הדין לתשלום אגרה

תגיות

אומדןאונאהאחריות למוצראסמכתאבורביטוחבר מצראגרמא וגרמידברים שבלבדיווח לרשויותדין נהנהדיני חברותדיני חוזיםדיני עבודהדיני ראיותהודאההוצאה לפועלהוצאות משפטהטעיה בעסקההיעדר יריבותהיתר עסקאהיתר פניה לערכאותהלוואההלנת שכרהמחאה (שיק)הסכם בכפייההסתמכותהפרת הסכםהקדש וצדקההשבת אבידההשכרת דירההשכרת רכבהתחייבותהתחייבות למכרהתיישנותזיכיון ורישיוןזכויות יוצריםחוק המדינהחוקי המגןחיוב בסכום שלא נתבעחתם מבלי להביןטאבוטוען ונטעןטענת השטאהלפנים משורת הדיןלשון הרעמוניטיןמחוסר אמנהמחילהמיסיםמכרמכר דירהמכר רכבמכת מדינהמנהגמניעהמניעת רווחמפקח בניהמקום הדיוןמקח טעותמקרקעיןמשפחהמשפט מנהלינאמנותנזיקיןנזקי גוףסדר הדיןסיטומתאסיטראיסילוק ידעגמת נפשעד מומחהערבותערעורעשיית דין עצמיתפיטורי עובדת בהריוןפיצויי פיטוריןפרשנות חוזהפשרהצו מניעהצוואה וירושהקבוצת רכישהקבלנותקנייןריבית והצמדהשבועהשדכנותשומר שכרשומריםשומת נזיקיןשותפותשידוכיםשכירות דירהשכניםשליחותשמירהתאונות דרכיםתביעה ע"פ רישומי התובעתחרותתיווךתנאיםתקנת השוקתשלומי איזון
ארץ חמדה

הרב כרמל: העם דורש צדק משפטי על פי התורה / ראיון בערוץ 7

תקציר

ראש מכון "ארץ חמדה" - גזית", הרב יוסף כרמל, מבהיר כי אין כל כוונה למכון להתחרות בבתי הדין הרבני ומדגיש "העם רוצה דין תורה".

לכתבה המלאה לחצו כאן

מתוך הכתבה:

הרב כרמל מדגיש כי "העם דורש צדק משפטי על פי התורה. החברה הישראלית הפכה לחברה שמרבה להתדיין משפטית, מערכת בתי המשפט עמוסת תיקים, עלות הייצוג המשפטי הופכת את מחיר 'הצדק' ליקר מידי עבור מרבית האנשים ובנוסף למחיר הרגשי והבריאותי שעינוי הדין גורם, בשביל זה אנחנו כאן".

הרב כרמל מדגיש, "אנחנו לא בתחרות עם בתי הדין הרבניים או בתי המשפט. אנחנו כאן במטרה לחזק את הרבנות הראשית בישראל, את בתי הדין הרבנים ובתי המשפט ולהשלים את הפערים. אנחנו משרתים את כלל אזרחי ישראל, תוך שמירה על מסורת ישראל, ההלכה וצדק יהודי, כל אזרח במדינת ישראל יכול לבוא לדין תורה בדיני ממונות באחד משישה בתי הדין ברחבי ישראל".

"סדרי הדין מתקיימים ברמה גבוהה ביותר ועל פי עקרונות התורה", אמר הרב כרמל, "אנחנו פועלים מכוח החוק הישראלי בדיוק כמו בתי המשפט - מתחת למטריה של חוק הבוררות הישראלי".

לא רק דתיים שרוצים דין תורה מגיעים לרשת בתי דין ממון של "ארץ חמדה-גזית", הרב כרמל סיפר כי רק בחודשיים האחרונים פנו לבתי הדין למעלה מ-350 אנשים שמגדירים את עצמם אנשים שלא שומרי מצוות, "הציבור הכללי התחיל להתעורר ולהבין שצדק יהודי זה דבר טוב ויעיל ויכול לשפר את איכות החיים שלו, עושה יותר צדק חברתי אמיתי על פי דין תורה, השירות יכול לשנות את החברה הישראלית".